Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.
01 Základom je pozemok
Pozemok si vyberajte podľa troch kritérií: vzdialenosť od Vašich aktivít, orientácia na svetové strany a Váš osobný pocit. Riaďte sa emóciami, nesklamú Vás. Ak sa už na pozemku cítite skvele, je to dobrý predpoklad aj na stavbu domu.


Prísť o svoj životný štýl kvôli sťahovaniu to zabolí. Ani ten najkrajší pozemok Vám nedokáže vrátiť pocit ktorý ste už niekde zažili a bude Vám chýbať. Preto ak si už vyhliadnete kde chcete stavať, ostaňte tam pár hodín, vnímajte atmosféru zvuky a ľudí. Navštívte ho v rôznych hodinách a pozorujte zmeny, vnímajte pozorne čo sa deje v okolí. 


Viem, že je náročné nájsť si toľko času na sledovanie jednej parcely, ktorá už o deň môže byť preč. Ale aj tak, vyberte si svojich troch favoritov a už sa rozhodujte len medzi nimi. Intenzívny týždeň napovie kde sa Vám páči najviac. Opýtajte sa ľudí ktorým dôverujete a hlavne - verte svojim pocitom. Je to v prvom rade miesto kde budete žiť a snívať.