Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.
04_Projektová dokumentácia
Po uzavretí zmien sa vytvorí projektová dokumentácia šitá pre Váš dom. Skladá sa zo 7 častí : architektúra, statika, technické zabezpečenie budovy, projekt vykurovania, energetická bilancia, požiarna ochrana a elektroinštalácia. Na stavebnom úrade sa overujú dve kópie tzv. pare. Jadna ostáva na úrade druhá sa opečiatkovaná vracia stavebníkovy. Ďalšiu kópiu dostane klient a stavebný dozor - v našom prípade SUNHOUSE s.r.o.

 

Každá časť projektovej dokumentácie súvisí s tou ďalšou. Architektúra určuje základ - svetlotechniku, tepelné zisky, priestorové členenie. Statika hovorí o samotnej konštrukcií, ale aj o zateplení nosných prvkov a ich únosnosti. Každý dom má predimenzovanú strechu - tak aby uniesla malú fotovoltickú elektráreň teda 6 a viac panelov, alebo 2 až 4 solárne panely pre ohrev vody.

 

Technické zabezpečenie sa upraví podľa klienta - najžiadanejším doplnením je inteligentné ovládanie celého domu a všetkých ovládačov. Projekt vykurovania sa musí veľmi presne nadimenzovať, aby mal nielen vysokú efektivitu, ale aj šetril náklady. Celý systém sa môže doplniť napríklad stropným chladením.

 

Energetická bilancia je predvojom energetického certifikátu, dozvedáme sa v nej do akej energetickej triedy bude patriť náš dom. V prípade domov SUNHOUSE je to A0, teda najvyššia možná. Požiarna ochrana určuje veľkosť a dimenziu únikových ciest, rovnako požiarnu odolnosť domu a materiálov. Projekt elektroinštalácie dimenzuje rozvody sietí a ich nastavenie napríklad na inteligentný dom, špeciálne osvetlenie exteriéru, záhrady, patrí sem aj alarm a kamerový systém.